Цілющі джерела Закарпаття
Бальнеологічне лікування активно розвивається ще з прадавніх часів. Ще до середньовіччя люди відзначали зміни у власному організмі від вживання мінеральних вод з різних джерел. Карпати, прикарпатський регіон та Закарпаття нагороджені природою чималою кількістю мінеральних свердловин різного типу. Цілющі джерела Закарпаття неабияк посприяли розвитку туризму в регіоні.
Закарпаття є багатогранним туристичним регіоном, де локалізуються гірськолижні курорти: Пилипець, Плай, історичні та культурні пам’ятки, такі як замок Паланок, палац графа Шернборна, Ужгородський замок, оздоровчі термальні та бальнеологічні курорти: Косино, Берегово, Синяк, Поляна, Свалява, Шаян та інші.
Мінеральні джерела курорту Поляна
Поміж величних карпатських вершин розмістилось поселення Поляна, котре ще від давніх часів встигло зажити слави оздоровчої місцини. Локальні мінеральні води за твердженнями геологів вийшли на поверхню близько півтора мільйонів років тому. Особливість тутешніх джерел їх глибокому заляганню та багатовіковому насиченню корисними мінеральними солями.
![]() | ![]() | ![]() |
Цілющі джерела Закарпаття на курорті Поляна представлені мінеральними водами:
- Поляна Купель;
- Лужанська;
- Поляна Квасова.
Останні два види мінеральної води мають сталий склад, що дозволяє їх розливати у пляшки та продавати. Вони добре відомі нам із полиць супермаркетів. Поляна Купель, як і трускавецька Нафтуся, через короткий проміжок часу втрачає корисні речовини, тому вона доступна виключно на курорті. Санаторії Поляни володіють відмінною інфраструктурою та оздоровчою базою. Місцеві води ефективно застосовуються для оздоровлення. Відмінний лікувальний ефект має Поляна Квасова на травну систему. Санаторії Поляни: Сонячний, Квітка Полонини, Сольва та інші гостинно запрошують на курорт. Варто зазначити, що санаторії Поляни займаються оздоровленням туристів починаючи з далекого 1907 року. На сьогоднішній день, вони відповідають усім вимогам сучасного туриста та поєднують давній досвід із передовими технологіями, що значно підвищує ефективність лікування.
Цілющі джерела Закарпаття – Шаян
Перша письмова згадка про мінеральні води в місцевості, де зараз розташований курорт Шаян датується далеким 1753 роком. Згодом тут була збудована перша купіль, а через століття були проведені дослідження на основі яких виділили цілющі джерела Шаяну: Шаянська-4, та Шаянська-242. Науковцям вдалось довести, що води, якими славиться курорт Шаян, мають не тільки унікальний мікро та макро-елементний склад, але й володіють безпосереднім впливом на систему травлення. Антацидний вплив шаянських вод, активно застосовується при лікуванні виразкових захворювань травного тракту. Санаторії Шаяну пропонують відпочивальникам відмінну лікувальну базу та багатовіковий досвід. Дозвілля туристів в Шаяні не обмежується виключно мандрівками до бювету. На курорті є велике озеро, де на Вас чекає активний відпочинок біля води, який урізноманітнює літній відпочинок, а взимку в Шаяні працює гірськолижний витяг. Санаторії Шаяну запрошують туристів на лікування та оздоровлення.
Цілющі джерела Закарпаття - Нижнє Солотвино
Назва поселення говорить сама за себе, Солотвино відоме поселення, із знаними на усе Закарпаття соленими озерами. У селі Нижнє Солотвино, були відкриті цілющі джерела №32 та №5-07, які місцевий санаторій Термал Стар активно застосовує для оздоровлення туристів. Вода з свердловини під номером 32 використовується виключно для зовнішнього застосування, має позитивний вплив на шкірний покрив та суглобові з’єднання – відноситься до термальних вод.
Інфраструктура, якою володіє санаторій Шаян дозволяє лікувати захворювання опорно-рухового апарату поєднуючи властивості джерела та сучасні медичні техніки. Для внутрішнього застосування місцеві медики радять воду із джерела 5-07. Вона позитивно впливає на серцево-судинну систему та органи травлення. Купити путівку в санаторій Термал Стар – найкращий спосіб покращити стан свого здоров’я.